Léto s akumulátory

 

Léto je v plném proudu a více než kdy jindy budeme řešit čím dobíjet na cestách naše fotoaparáty, telefony a jiné elektronické hračky.

Akumulatory

Měli jsme možnost nahlédnou do srovnání AAA akumulátorů, tzv. mikrotužkové baterie, které jsou hojně využíváné nejen v zařízeních na záznam obrazu, ale také i ve svítilnách a jiných blikacích zařízeních.

Je možná ne moc obecně známo, že nabíjecí akumulátory se hodí do zařízení, která používáme často, ale nejsou vhodné do zařízení, která používáme pouze občas a potřebujeme je mít v pohotovosti.

Do svítilen, čelovek a podobných se například akumulátorové baterie moc nehodí, protože trpí samovybíjením 10-30% měsíčně! což je pořád hodně. Do těchto zařízení se hodí spíše pořídit klasické nenabíjecí akumulátory  protože zde při nepoužívání dochází k samovybíjení pouze 1-2%, což člověk skoro nepozná.

Vrátíme li se ale k nabíjecím akumulátorkům AAA-mikrotužkám, které např. hojně využíváme i v zahradní fotovoltaice u tzv domácích solárních osvětlení na zahradu, můžeme si být jisti, že zde již jsme schopni kvalitu akumulátoru poznat.

Průměrná cena za AAA akumulátor je kolem 70Kč a pouze konkrétním výrobkem můžeme naplno využít jejich efektivitu.

Nicméně výsledek.

Nejlepší poměr cena výkon je u dobíjecích AAA akumulátorů je :

  • Varta AAA 800mAh, hodnocením jak ve škole je 1,2
  • Duracell AAA 800mAh AAA 800mAh, hodnocením jak ve škole je 1,3
  • GP RecCyko+ AAA 820mAh, hodnocením jak ve škole je 1,5
  • Eneloop HR-4UTGAAA 800mAh, hodnocením jak ve škole je 1,8
  • Další akumulátory měli již hodnocení 2 a výše, viz obrázek.

Srovnáni mikrotužkových akumulátorů AAA